porady przez internetRejestracja/logowanie
twojeporady.plDla CiebiePrawoWzory dokumentówZażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztowania

2011-03-28

Wzory dokumentów: Zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztowania


Podstawą prawną złożenia zażalenia na postanowienie w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania jest art. 252 w związku z art. 459 oraz art. 460 kodeksu postępowania karnego. Tymczasowe aresztowanie jest najsurowszym środkiem zapobiegawczym, jaki może być stosowany w postępowaniu karnym. Na postanowienie sądu orzekające tymczasowe aresztowanie, podejrzany lub oskarżony, wobec którego zastosowano ten środek, może złożyć zażalenie. W zażaleniu tym podejrzany powinien podnieść, że nie zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego zarzucanego mu czynu, a ponadto nie ma podstaw do przyjęcia, że nie ma on w kraju stałego miejsca pobytu. Obie te okoliczności są bowiem warunkami zastosowania tymczasowego aresztowania.


Wyślij SMS, aby pobrać dokument lub zaloguj się i wyślij SMS.Usługa "Pobierz dokument" to jednorazowe pobranie dokumentu.
Usługa SMS dostępna we wszystkich sieciach komórkowych.
sms
Pobierz
4,92 PLN z VAT
Jeśli masz pytanie dotyczące dostępu do treści skontaktuj się z nami: dok@twojeporady.pl
Wzory wszelkich dokumentów prawnych udostępnionych w serwisie TwojePorady.pl (umów, oświadczeń, wniosków, itp.), są opracowane w taki sposób, aby miały jak najbardziej ogólny i uniwersalny charakter. Oznacza to, że zawierają one postanowienia i zapisy najczęściej stosowane w tego typu dokumentach i nadają się do stosowania w standardowych stanach faktycznych. Jednakże z uwagi na różnorodność sytuacji, jakie mogą wystąpić, Administrator Serwisu nie może zapewnić, że wzory będą adekwatne do każdego stanu faktycznego. Dlatego przed użyciem wzoru dokumentu, zwłaszcza w szczególnych, nadzwyczajnych stanach faktycznych, rekomendujemy zasięgnięcie profesjonalnej porady prawnej w serwisie TwojePorady.pl w celu upewnienia się, że dokument jest odpowiedni do użycia w danej, konkretnej sytuacji.
Kod dokumentu: TPD-147

Nie znalazłeś wzoru dokumentu? Zapytaj prawnika

Reklama

29.3
wybrac doradzi wycena

Polecamy

  • regulamin
  • cennik
  • pomoc
  • partnerzy
  • o nas
  • kontakt
  • mapa serwisu
  • reklama
  • polityka bezpieczeństwa
partnerzy